Vítejte na mém blogu !Září 2012

Richard Ramirez

24. září 2012 v 22:51 | Dančour |  Sériový vrazi

Vím,že je to dlouhé ,ale stojí to za přečtení.
Richard Ramirez


richard_ramirez_mug_shot.jpg

Ricardo Leyva alias Richard Ramirez se narodil 28. února roku 1960 v El Pasu v Texasu. Byl nejmladším z pěti dětí mexických emigrantů, Juliana a Mercedes Ramirezových. Ramirez byl vychováván v katolickém duchu. Ze strachu z otce, který byl temperamentní a děti občas bil, již od dětství často zůstával celé dny mimo domov. Nejvíce si pak oblíbil nedaleký hřbitov, kde trávil mnoho času. Jeho otec, ho označil za celkem "hodného hocha", tím prý byl do doby, než se dostal do častého kontaktu s drogami. Malý Richard kouřil marihuanu už na základní škole. Po jejím dokončení sice začal navštěvovat i střední školu, ale tam již nedocházel pravidelně a později z ní byl vyhozen. Většinu času v té době údajně trávil právě kouřením trávy nebo experimentováním s jinými drogami, drobnými krádežemi, kterými si na ně vydělával a také pojídáním sladkostí. Těmi byl prý tak posedlý a jedl jich takové množství, že to způsobilo, při jeho nízké dentální hygieně, katastrofální stav zubů a neustálý zápach z úst.

Zlom v životě Ramireze způsobil ale až jeho o 13 let starší bratranec Mike. Ten se účastnil války ve Vietnamu jako člen Zelených baretů a rád popisoval malému bratranci hrůzné zážitky o vraždění, znásilňování a mučení během války. Vše dokonce podporoval brutálními fotkami pořízenými ve Vietnamu. Richarda to fascinovalo. Oba spolu trávili mnoho času, který vyplňovali kouřením marihuany, povídáním o válce a lovením zvířat. Když jednoho dne začala ostrá hádka mezi bratrancem a jeho manželkou, Mike ji ukončil výstřelem přímo do manželčiny hlavy. Richard Ramirez byl tomuto výjevu přítomen. Mikův advokát u soudu poukazoval na útrapy a stres, které jeho klient musel ve válce prožít, a proto byl soudce shovívavý a odsoudil Ramirezova bratrance pouze na sedm let za zabití. Nicméně po jeho odsouzení Richard ztratil nadobro veškerý zájem o školu a vydal se na dráhu zločince. K drobným krádežím přibyly časem krádeže aut, ty potom eskalovaly ve vloupání do domácností. V nich se nejprve věnoval pouze materiální kořisti. Netrvalo to však dlouho a lup se stal pouze vedlejším motivem…To však trochu předbíháme.

Dříve než se stal R.R. vrahem, přestěhoval se v roce 1978,ve věku 18ti let z El Pasa do jižní Kalifornie. Není důkaz o tom, že by Ramirez zabil někoho již předtím a je jen málo známých informací o jeho prvních letech v Kalifornii. Přesto víme, že zde byl několikrát zatčen za držení marihuany a 2krát také za krádež auta, a to konkrétně v roce 1981 v Pasadeně a v roce 1984 v Los Angeles. Tento velký fanoušek rockové a metalová hudby, toho však stihnul v roce 1984 bohužel mnohem více. 28. června, v den, kdy v Los Angeles právě začínaly XXIII. letní olympijské hry, se Ramirez dopustil své první známé vraždy. Neboť byla teplá noc, nechala 79tetá Jennie Vincow, bydlící v lokalitě Glassel Park, otevřené okno ve svém přízemním bytě. Ramirez odstranil síťku z okna a vyšplhal do něj…Následující den pak syn žijící o patro výš nalezl její zkrvavené tělo na posteli. Jennie Vincow měla na těle několik bodných ran a do jejího krku bylo bodáno tak zuřivě, že hlava byla téměř oddělena od těla. Pachatel také prohledal byt a odnesl si některé cennosti. Policisté alespoň dokázali sejmout jeho otisk z parapetu. Následná pitva prokázala známky sexuálního násilí na těle oběti.

O necelých devět měsíců později Ramirez zaútočil znovu. 17. března 1985 ve 23.30 se 22letá Maria Hernandez ( zdroje se na jménu oběti neshodují, mohlo jít též o Angelu Barrios) vracela z práce. Zrovna zaparkovala své auto v garáži obytného domu nacházejícího se na losangeleském předměstí Rosemead, když za sebou uslyšela nějaký hluk. Otočila se a uviděla, jak se k ní vyřítila postava muže. Vysokého, oděného kompletně do oblečení černé barvy s tmavě modrou kšiltovkou zaraženou hluboce do čela. Muž v ruce držel zbraň. Tu ihned namířil z bezprostřední blízkosti na hlavu Marie Hernandez. Mladá žena ho začala prosit, aby jí nezabíjel a snažila se mu podívat do očí. Jak později uvedla, byly tvrdé a chladné. Útočník však její prosby ignoroval a po krátké chvíli, kdy žena i nadále prosila o slitování, vystřelil. Maria Hernandez spadla na zem. Byla však stále naživu. Ze strachu zůstala bez hnutí ležet, zatímco střelec odkopnul její tělo z cesty a vydal se k bytu. Mezi tím se otřesená žena, která se pomalu probírala z šoku, zjistila,že jí krvácí ruka, v níž stále ještě drží klíče. Ty jí zřejmě zachránily život. V momentě, kdy Ramirez mačkal spoušť, zřejmě reflexivně zvedla ruce před obličej a střela se od nich zázračně odrazila. Když se žena začala zvedat ze země, uslyšela další výstřel směrem z bytu. Okamžitě se snažila utéct z dosahu útočníka a dostat se pryč, jenže R. R. už vybíhal z domu a ona ho opět potkala. Naštěstí už po ženě znovu nevystřelil ani ji nepronásledoval, jen si zandal pistoli do kapsy a utekl do noci.Bohužel onen druhý výstřel, který mladá žena slyšela, našel svůj cíl bezpečně. Když vběhla do bytu, aby zavolala policii, našla zkrvavené tělo své spolubydlící, čtyřiatřicetileté Dayle Okazaki, ležící v kuchyni na zemi. Žena měla prostřelené čelo a byla na místě mrtvá. Jedinou stopou, mimo popisu vraha uvedeného poškozenou, byla baseballová čepice nalezená v garáži. Kšiltovka měla na sobě logo australské kapely AC/DC. Jak již bylo uvedeno Ramirez byl velkým fanouškem hard rockové hudby, především pak této slavné kapely. Zajímavostí je, že jedna z jejich skladeb nese název "Night Prowler(Noční tulák)" a R.R. byl později velmi zklamaný, když mu tisk přiřkl přezdívku "Night Stalker(Noční slídič)", místo označení shodujícího se s názvem písně.

Noc ze 17. na 18. března tímto dvojitým útokem pro vraha neskončila. Richard Ramirez v jejím průběhu zaútočil ještě na jednu ženu, třicetiletou rodačku z Tchaiwanu jménem Tsai Lian Yu. Tu nalezl policista ležící poblíž jejího auta poté, co byl vyslán zkontrolovat odstavené a prázdné, ale stále nastartované auto. Žena byla nalezena postřelená, s roztrhanými punčochami, ale stále na živu. Přivolaná sanitka však již nebyla nic platná. Ještě před jejím příjezdem další Ramirezova oběť zemřela.

O deset dní později vrah udeřil znovu. Zřejmě opět oknem (v záhonu poblíž okna byl nalezen otisk jeho boty) vniknul do domu manželů Vincenta a Maxine Zazzara. 46letý Vincent, čerstvý majitel pizzerie a jeho 44letá manželka Maxine, právnička, vlastnili dům ve Whittier v Kalifornii. Když je jejich syn přišel následujícího dne navštívit, spatřil hrůzný výjev. Otce našel zastřeleného na pohovce v pracovně. Měl prostřelený levý spánek a patrně ihned zemřel. Matku nalezl v ložnici na posteli, ležela na zádech a byla nahá. Pachatel jí střelil do hlavy, opakovaně bodal do oblasti obličeje, krku, břicha a rozkroku. Nakonec jí R. R. nožem vyřezal v oblasti levého prsu velké písmeno "T" a vydloubnul jí oči. Pitva později prokázala, že smrt Maxime Zazzara nastala, taktéž jako u jejího manžela, v důsledku zastřelení. Bodání a zohavení těla tak bylo způsobeno až post-mortem. Před odchodem pachatel dům ještě prohledal a odnesl si cennosti se sebou. Jelikož se stopy na střelách z místa činu shodovaly se střelami z předchozích útoků, policie poznala, že má co dočinění se sériovým vrahem.

O šest týdnů později, konkrétně 14.5.1985, se Richard Ramirez, kterého mezitím tisk označil přezdívkou "The Night Stalker", dopustil dalšího útoku. V oblasti Montrey Park (poblíž ní zavraždil i na Tsai Lian Yu) se vloupal do domu šestašedesátiletého Williama Doi a jeho třiašedesátileté manželky Lillie Doi. Nejprve odstranil muže výstřelem do hlavy, a poté ženu, která ležela vedle něho bil pěstmi do obličeje, aby mu prozradila, kde jsou v domě schované cennosti. Následně jí spoutal ruce za zády a začal prohledávat dům. Nakonec se vrátil do ložnice a ženu znásilnil. Pak odešel.

I přes střelné zranění na hlavě se však William Doi nevzdával. Po určité době v bezvědomí se probral a dokázal vytočit číslo na policii. Ta hovor vystopovala a ještě tu noc muže i ženu převezli do nemocnice. Pro šestašedesátiletého muže to vzhledem ke zranění bylo i tak pozdě a o několik hodin později zemřel. Jeho manželka však byla schopna podat popis útočníka.

Za dalších čtrnáct dní podnikl Ramirez hned dva útoky během pár dní. 30.5. 1985 probudilo jednačtyřicetiletou Ruth Wilson (řada zdrojů uvádí, že šlo o Carol Kyle) světlo baterky, které jí mířilo přímo do obličeje. R.R. se té noci vloupal do jejího domu v Burbanku. S pistolí u hlavy jí nařídil, aby vstala z postele a šla do pokoje svého 12ti letého syna. V něm vytáhl chlapce z postele, přiložil hlaveň k jeho čelu a pod pohrůžkou donutil Ruth Wilson, aby byla zticha. Poté jejího syna spoutal a zavřel do skříně. Žena mu následně s předpokladem, že jde o zloděje, nabídla zlatý náhrdelník s diamanty a doufala, že odejde. Ramirezovi to však nestačilo. Punčochami jí spoutal ruce za zády, prohledal kompletně byt a poté ji znásilnil. Žena později uvedla, že jeho dech byl tak páchnoucí a odporný, že když na ní ležel a znásilňoval ji, málem se pozvracela. Podle dalších zdrojů mu Ruth Wilson údajně také řekla, že musel mít opravdu velmi nešťastný život, když jí byl schopný toto udělat. Ramirez jí na oplátku pochválil vzhled a řekl, že ji nechá žít, i když už zabil mnoho jiných…

1.6. 1985 byly nalezeny ve svém bytě třiaosmdesátiletá Mabel Bell a její osmdesátiletá invalidní sestra Florenc Lang. Obě ženy byly napadeny zřejmě 29.5. a to takovou razancí, že policie později našla kladivo, kterým byl veden útok, s rozlomenou rukojetí. Florenc měla frakturu lebky nad levým uchem. Mabel pak byla nalezena ležící v bezvědomí na zemi své ložnice, navíc se jí pachatel pokusil znásilnit. V tomto případě R.R. nechal za sebou v bytě také dva obrácené pentagramy. Oba byly namalované rtěnkou, jeden nad postelí Florenc Lang, druhý na vnitřní straně stehna Mabel Bell. Vzhledem k brutalitě a síle útoku, a také době po kterou ženy v bytě ležely bez pomoci(2 dny), se lékařům podařilo zachránit pouze mladší ze sester. Mabel Bell svým zraněním v nemocnici podlehla.


tumblr_lvdtkvwyoy1r13gsho1_400.gif

Obrácený pentagram nakreslený R.R. na stehno Mabel Bell


Ramirezovi dosavadní spáchané útoky nestačily. Ba naopak, v jejich četnosti ještě přidal. Zdroje uvádějí, že v průběhu června unesl a znásilnil sedmiletou holčičku v Arcadii. Poté, 28. 6. 1985 prořízl hrdlo dvaatřicetileté Patty Elaine Higgins v jejím domě. To samé zopakoval na pětasedmdesátileté Mary Louise Cannon, která byla nalezena s proříznutým hrdlem, ve svém vykradeném bytě 2. července. Za další tři dny zaútočil v Arcadii , klíčem na utahování kol, na šestnáctiletou Deidre Palmer. Ta naštěstí přežila. Za další dva dny, 7.6.1985 byla nalezena ubitá tupým předmětem, ve vlastním domě, jednašedesátiletá Joyce Lucille Nelson. Toho samého večera napadl v domě v Montrey Park třiašedesátiletou Lindu Fortuna. Tu probudil kolem 3:30 v noci jak uvedla: "vysoký, hubený muž celý v černém". Poté ženě s pistolí v ruce nařídil, aby šla do koupelny a byla zticha. Když prohlédl dům, vrátil se k ní a poručil jí, aby se vrátila do postele. Tam se jí pokusil znásilnit, ale nepodařilo se mu udržet erekci. To ho rozezlilo. Zuřivě na ženu řval a ta si byla jistá, že ji zabije. Ale R.R. nakonec pouze posbíral cenné věci a odešel.

Panika v L.A. v té době kulminovala. Policie (jako u jiných sériových vrahů) zřídila speciální vyšetřovací jednotku čítající přes sto policejních důstojníků. Také vyzývala obyvatele k spolupráci a nabádala k opatrnosti. Nicméně 20. 6. 1985 Ramirez opět udeřil. Vybral si k tomu další oblast Los Angeles, a to Glandale. Zde byly v domě nalezeni manželé Maxson a Lela Kneilingovi (oba 66 let). Vrah je usmrtil v posteli střelou ho hlavy a navíc je oba strašlivě pořezal nožem. Muže údajně pořezal na krku tak hluboko, že hlava byla téměř odříznutá od těla.

Tento útok ho však zřejmě dostatečně neuspokojil, neboť téže noci zaútočil ještě jednou. V domě v Sun Valley ve spánku zastřelil 32letého Chainaronga Khovananth. To však zdaleka nebylo vše. Potom znásilnil jeho devětadvacetiletou manželku Somkid, donutil ji provést na něm orální sex a nakonec ji tvrdě zbil. Před odchodem ji ještě svázal, znásilnil jejich osmiletého syna a ukradl asi 30 000 dolarů v hotovosti a špercích.

V noci 6. srpna 1985 Richard Ramirez opět vnikl do cizího domu. Tentokráte dům patřil osmatřicetiletému Christopherovi Patersenovi a jeho sedmadvacetileté manželce Virginii. Tu údajně vzbudil hluk a do tmy se zeptala: "Kdo je tam?". Vetřelec se prý zasmál a střelil ji do obličeje. To probudilo manžela, který byl ihned také zasažen střelou do hlavy. Nicméně muže to nepoložilo a vrhnul se na útočníka. Ten jistě takovou reakci nečekal, zpanikařil a utekl. V tomto případě se jako zázrakem podařilo oběma manželům přežít. I když ne bez následků…

O dva dny později následoval již opět úspěšný, vražedný útok. V Diamond Bar v Kalofornii byl ve spánku pistolí popraven pětatřicetiletý Elyas Abowat. Poté vrah zmlátil jeho osmadvacetiletou manželku Sakinu a donutil ji provést mu felaci. Jejich dvě malé děti tentokrát naštěstí nechal, pouze je svázal.

Bylo naprosto jasné ,že vrah se nezastaví. Otázkou bylo jen kdy a kde znovu zaútočí. V Los Angeles byly v té době nejprodávanější artiklem zbraně, poplašné systémy a masivní zámky na dveře. Místní obyvatelé také zřizovali na noc sousedské hlídky. Richard Ramirez však po útoku z 8.8. 1985 zamířil na sever do San Franciska.

Tam se moc dlouho nerozhlížel a pokračoval v tom, co uměl a co ho bavilo- v zabíjení a krádežích. 18.8. byly nalezeni v kaluži krve, jako obvykle postřeleni v posteli Peter Pan(66)a jeho manželka Barbara(64.Muž byl prohlášen za mrtvého na místě.Žena sice přežila, ale zůstala invalidní do konce života. Ramirez před odchodem ještě nakreslil na zeď rtěnkou obrácený pentagram a napsal slova"Jack Knife",které jsou obsaženy v textu písně "The Ripper" od skupiny Judas Priest.Policie zjistila, že vrah do domu vniknul otevřeným oknem a kvůli podobnosti s vraždami z L.A. odeslali policisté střelu, která usmrtila Petera Pana na srovnávací zkoušku. Ta dopadla pozitivně. Kulka odpovídala těm, které byly nalezeny při dvou starších zločinech Night Stalkera v Los Angeles.


Když San Franciská policie porovnávala starší nevyřešené případy podobné modu operandi Night Stalkera, zjistila také, že 20. února 1985 byly ubodány k smrti sestry Maria (70) a Christina (50) Caldwell v jejich bytě v Telegraph Hill a 2. června byl pak zastřelen ve svém bytě v Cow Hollow Theodore Wildings a jeho přítelkyni vrah brutálně znásilnil. Zatím nebylo jasné, zda i tyto zločiny spáchal Night Stalker a byl zároveň aktivní ve dvou městech, každopádně panika se přenesla i do San Franciska a tamní starostka Dianne Einstein veřejně mluvila o lovu na Night Stalkera.

V té době se policii přihlásil vlastník levné ubytovny, s informací, že muž odpovídající popisu hledaného sériového vraha se v posledním roce a půl čas od času u něj ubytovával. Speciálně upozorňoval na zkažené zuby a silný zápach tohoto muže. Když policisté prohledali místnost, kterou užíval, nalezli na dveřích v koupelně namalovaný obrácený pentagram. Další svědek tvrdil, že koupil nějaké šperky od muže, který vzezřením seděl popisu vraha. Policie šperky porovnala s ukradenými věcmi z míst útoků, a ty skutečně pocházely z bytu obětí Petra a Barbary Pan.


Pátrání po nočním slídiči bylo v plném proudu. Ramirez si ale i přes to vybral své další oběti. 24.8. zaútočil na spící pár v Mission Viejo (oblast cca 80km vzdálená od L.A.). V posteli tentokrát leželi Bill Carns (29) a jeho snoubenka Inez Erickson (27). Mladou ženu probudily ze spánku tři hlasité výstřely. Pak se podívala směrem na svého přítele a uviděla, že je vážně zraněn (muž sice přežil, ale utrpěl trvalé poškození mozku). Než se však stačila vzpamatovat, R.R. ji již držel za vlasy a táhnul do vedlejšího pokoje. Tam ji svázal zápěstí a kotníky kravatami a posměšně se zeptal, jestli žena ví kdo on je. Když žena neodpověděla, řekl, že je ten o kom se píše v novinám a mluví v televizi. Poté se odebral z pokoje prohledávat dům. Zanedlouho se vrátil rozzuřený tím, že pár v domě neměl téměř žádné cennosti a sedmadvacetiletou ženu dvakrát znásilnil. Byl všakl údajně stále rozzuřený kvůli malému lupu, a tak mu žena ze strachu pověděla o místě, kam její snoubenec schovával nějaké peníze. Ramirez ji v tomto okamžiku donutil přísahat satanovi, že mluví pravdu. Když našel peníze, opět se posměšně vyjádřil ve smyslu toho,že nalezený lup za to opravdu stojí a je tím co ji zachránilo. Než však odešel ještě se k ženě otočil a řekl : "Přísahej svoji lásku Satanovi!" Ta ze strachu odvětila: "Miluji Satana." Poté jí strhnul za vlasy na kolena a tuto větu ji nutil opakovat stále dokola. Nakonec ženu donutil k orálnímu sexu a s se smíchem na rtech odešel. Žena se rychle vysvobodila ze zajetí kravat a šla volat na tísňovou linku 911, při tom zahlédla z okna jak pachatel nasedá do staré oranžové Toyoty combi. Tato informace se stala nad míru důležitou!

Dříve té noci si totiž mladý chlapec, který zrovna pracoval na své motorce v garáži rodičů, všiml pomalu jedoucího oranžového vozu, který projížděl jejich čtvrtí. Chlapci to připadalo podezřelé. Když se vůz za nějaký čas tou samou cestou vracel, zapamatoval si část poznávací značky a druhý den, když ve zprávách slyšel o pátrání po podobném voze, vše oznámil policii.

Policisté zjistili, že oranžová Toyota rok výroby 1976 byla ukradena svému majiteli v čínské čtvrti v Los Angeles. Dva dny po nahlášení poznávací značky chlapcem byl pak vůz lokalizován v L.A. Ihned na něj byl nasazen 24hodinový dohled v naději, že si jej pachatel ještě přijde vyzvednout, ale marně. Naštěstí toho ani nebylo potřeba. Forenzní technici totiž našli uvnitř auta zřetelný daktyloskopický otisk ukazováčku, který se shodoval s otisky v státní databázi policie v Sacramentu, která byla updatována jen několik dní předtím. Otisky patřily Richardu Leovu Ramirezovi, který již byl vězněn dříve v El Pasu za držení marihuany a shoda byla potvrzena i s otiskem zajištěným při vraždě Jennie Vincow.

Fotky vraha se objevily 30.8. 1985 ve všech novinách a televizi. Ramirez však byl tou dobou ve Phoenixu v Arizoně. Když se sedm dní po svém posledním útoku, tedy 31.8. 1985 vrátil, vstoupil do obchodu s alkoholem, tam ho prodavačka ihned poznala a s řevem, že je Night Stalker jej přiměla k útěku. Ramirez se poté, ve snaze vytratit se z města, vydal do bloku jižní Hubbard Street v Los Angeles, kterou obývala hlavně hispánská komunita. Na jednom z dvorků narazil na odemčený Ford Mustang z roku 1966. Nasedl do něj a pokusil se nastartovat. Majitel vozidla, Faustino Pinon, však ležel pod autem a opravoval převodovku. Jakmile uslyšel vetřelce hned se jal chránit svůj majetek. Vyskočil z pod auta a popadnul Ramireze skrz okénko za oblečení. Ten ho varoval, že má zbraň, ale Pinonovi to bylo jedno a zloděje nepustil. R. R. se pokusil ujet, ale při boji skrz okénko nezvládl řízení a narazil do plotu. Majitel ho poté vytáhl ven z auta, ale Ramirez se vysvobodil a běžel ulicí dál, až narazil na 28 roků starou Angelinu De la Torres chystající se odjet ve svém autě. Té strčil hlavu do okénka a požadoval vydání klíčů s pohrůžkou, že jinak jí zabije. Žena začala křičet, což uslyšel její manžel a běžel jí na pomoc. Mezi tím soused Faustina Pinona, Jose Burgoin, který slyšel souboj o Forda Mustanga zavolal policii. Ihned poté vyběhl ven a uslyšel další volání o pomoc, tentokráte od Angeliny da la Torres. Křikl na své dva syny a vydali se za napadenou ženou. Když se blížili, jeden z bratrů útočníka poznal a začal křičet, že je to vrah, Night Stalker! V tom vyběhl ze zahrady i manžel napadané ženy s kovovou tyčí v ruce. Ramirez se dal na útěk s oběma bratry a manželem paní de la Torres v patách. Ten ho po chvíli začal dohánět a zezadu ho tyčí udeřil. Vrah však jen klopýtnul a dál utíkal. Až po dalších desítkách metrů se muži opět podařilo Ramireze zasáhnout tyčí. Tuto ránu již vrah neustál a padnul k zemi. V tu dobu však již do ulice přijel hlídkový vůz a Ramirez se ihned přiznal, že je tím koho hledají. Podle některých zdrojů přímo prosil o zatčení, neboť dav, který se mezi tím shromáždil na ulici, ho chtěl lynčovat.


arrested2.jpg

Richard Ramirez ihned po zatčení dne 31.8.1985


crowds_outdoors.jpg

Dav, který se shromáždil na ulici, kde byl Ramirez dopaden


Richard Ramirez byl obviněn ze 14ti vražd a dalších 31 zločinů, spáchaných během své vražedné série. Po začátku přípravného řízení odmítl několik právních zástupců, až nakonec přijal zastupování od Daniela Hernandeze. Ten trval na konání soudního líčení v jiném místě než je Los Angeles, neboť podle něj nemohl být v tomto městě zaručen spravedlivý proces, protože každý vraha a jeho činy "znal" a již měl o "Night Stalkerovi" udělaný jasný obraz. Ramirez také odvolal své přiznání a trval na své nevině. Navíc vyšetřování zdržoval velký počet trestných činů a různé námitky a žádosti ze strany Ramirezova právního zástupce. V průběhu přípravného řízení byla nakonec obžaloba snížena o jednu vraždu a k prvnímu hlavnímu líčení tak došlo až 21. července 1988, kdy byla ustanovena dvanáctičlenná porota a Ramirez před ní předstoupil obviněn ze 13 vražd.


-ap-1a-richard-ramirez-headshot--200-.jpg

Ramirez u soudu
Ve velice složitém procesu docházelo k průtahům, k mnoha problematickým situacím a k nejasným svědectvím.Menší paniku třeba vyvolala zpráva, že se Ramirez chystá zastřelit státního zástupce, který vede případ. Všichni účastníci řízení tak byli důkladně prohledáváni,ale žádná zbraň se nikdy nenašla. Další zděšení (především mezi porotci a jejich náhradníky) vyvolal fakt, když se jedna z porotkyň nedostavila k řízení a byla nalezena zastřelená ve svém bytě. I v tomto případě byly úvahy, že vraždu řídil Ramirez ze své cely, mylné. Zavraždil ji totiž její agresivní přítel, který stejnou zbraní poté v hotelu spáchal sebevraždu a zanechal i dopis, ve kterém se doznal.

Sám Ramirez se také hojnou měrou staral o sledovanost procesu, když si jednou namaloval na dlaň pentagram a při příhodu vykřiknul: "Hail Satan". V průběhu přípravného řízení se sám označoval za "superzločince" a prohlašoval, že miloval zabíjení a všechnu tu krev kolem. Většinou však v průběhu jednání jen seděl ve slunečních brýlích a pohupoval se na židli. Soudních slyšení se také účastnily houfy Ramirezových fanynek, které věřily v jeho nevinu a nebo se jim zdál zkrátka roztomilý. Každopádně 20. září 1988 byl Ramirez shledán vinným ze 13 vražd, 5 pokusů vraždy, 11 znásilnění a 14 vloupání. Svým obhájcům poté sdělil, že nebude prosit o život a nepokusí se zvrátit trest smrti, který mu hrozil, v doživotí. "Umírání mě neděsí. Budu v pekle se Satanem", to byla jeho slova. Dne 3.10. 1988 pak porota vyslovila způsob potrestání- devatenáctinásobný trest smrti v plynové komoře. Podle zdrojů tuto zprávu dokonce přijaly jeho ženské obdivovatelky s pláčem. Sám vrah, přítomný tomu všemu, odcházel ze soudní síně s úsměvem na rtech. Ještě předtím však soudu ve své řeči sdělil typicky temné a nejasné sdělení: "Nechápete mě. Ani to od vás neočekávám. Nejste toho schopni. Přesahuji vaši zkušenost. Jsem mimo dobro a zlo. Noční legie, noční plémě, neopakuje chyby nočního tuláka a nemá slitování. Já se pomstím. Lucifer přebývá uvnitř každého z nás." Poté označil soudní úředníky za lháře, nenávistníky a parazitické červy. Když pak ze soudní síň opouštěl pronesl k novinářům: "To je toho! Smrt byla vždy součást tohoto světa. Uvidíme se v Disneylandu.rr.gif

Ramirez ukazuje u soudu soudu dlaň s nakresleným pentagramem


Od toho okamžiku pobývá Richard Ramirez v cele smrti státního vězení v Quentinu v Kalifornii. Do cely mu chodilo velké množství dopisů od fanoušků a někteří mu dokonce platil za návštěvy. Mezi nimi i novinářka Doreen Lioy, která poslala uvězněnému sériovému vrahovi během jeho pobytu za mřížemi přes 75 dopisů a také ho často navštěvovala. Ramirez jí pak v roce 1988 požádal o ruku a dne 3. října 1996 se konala ve věznici, tiskem sledovaná svatba. Dnes již paní Ramirez, která stále věří v nevinu svého manžela, prý musela často čelit při návštěvách ve vězení houfu fanynek, které jí záviděly a minimálně jednou ji bylo z jejich strany vyhrožováno likvidací, pokud se nevzdá přízně vraha. I přes veškeré důkazy věří v jeho nevinu dodnes a dokonce měla prohlásit, že pokud bude Ramirez popraven, spáchá sebevraždu.


-ap--20richard-20--20doreen--20wedding-20-200-.jpg

Svatební fotka R.R. s Doreen Lio

     Faktem však zůstává, že Richard Ramirez, po neúspěšném odvolání u California Supreme Court z roku 2006,
zůstává stále v cele smrti čekající na popravu.
Poslední novinka týkající se případu, a to velice smutná,
pochází z roku 2009. V něm byla rozluštěna 25 let stará vražda z 10.dubna 1984
(tedy necelé 3 měsíce před vraždou Jennie Vincow). Toho dne byla zmlácena,
znásilněna a ubodána devítiletá holčička jménem Mei Leung. Po znovuotevření případu v roce 2004,
se díky metodě analýzy DNA mohly porovnat vzorky nalezené na místě činu s těmi v databázi.
Vzorky z místa činu odpovídaly DNA Richarda Ramireze.

tumblr_l08jy00maa1qb88cmo1_400.jpg
xl.jpg

Fotografie, na které je vidět příšerný stav Ramirezových zubů

crime-scene---may-29--1985.jpg

Fotografie místa činu: Florenc Lang


ramirez5victim.jpg

Fotografie místa činu: Další z obětí sériového vraha


ramirez6vistimsbed.gif

Fotografie místa činu: Pentagram nad postelí Florenc Lang

Zdroj: http://www.serialkillers.estranky.cz/clanky/seriovi-vrazi/richard-ramirez--novy-prispevek---.html


Citáty o lásce:)

24. září 2012 v 22:26 | Dančour |  citátyy

To, co hledáme, je někdy právě to, co jsme ztratili, nebo se toho dobrovolně vzdali...

Potrebuju ti neco rict. Strasne me stves!!! Jak si to vubec predtavujes byt tak krasna, mila a vubec, kdo to ma porad vydrzet byt ti nablizku a nemit te rad???

Ani nevis, jak by bylo krasny, videt zitra tvoje tricko, lezet vedle me postele.

Lepsi je byt smutny s laskou, nez byt vesely bez ni.

Ahoj. Sem v nemocnici. Chtěli mě operovat, ale neboj, není to tak vážné. Našli mi něco na srdci. Našli mi tam tebe, ale já si tě tam chci nechat, takže uteču :-)


Láska je krásná, když ji máš, pak ani zlo na světě nevnímáš.
  • Milujte jako by vás nikdy nikdo nezranil, tančete, jako by se nikdo nedíval, zpívejte, jako by nikdo neslyšel, žijte, jako by byl ráj na zemi.


V uskutečnění snů brání lidem dvě věci: Když si představují, že jsou nemožné, anebo naopak když při náhlém otočení kola osudu naprosto nečekaně zjistí, že se změnily v cosi možného... A právě v této chvíli se objeví STRACH z cesty, o níž se neví, kam povede, z života, který před člověka staví dosud neznámé výzvy, z možností, že věci, na něž jsme zvyklí, nadobro zmizí... Lidé chtějí všechno změnit, ale zároveň si přejí, aby bylo všechno pořád při starém... Natolik uvízli ve svém životě a zvykli si na svoji prohru, že jakákoli naděje na vítězství jim připadá jako nesnesitelné břemeno...

Jsi pro mě to nejlepší ale i nejhorší v životě... takže?

..Někdy sme spolu je to jak když ne..
Někdy se neznáme stejně se milujem..
chvíli se hádáme oba sme na rány.
Chvíli sme u dna a děláme si naschvály
Někdy už to vypadá,že to navždycky skončí
Ale něco zvláštního nás zase spojí..

To že sme niekoho milovali spoznáme až keď ho stratíme.Podle mě jsou to pěkný pravdy..nebo aspon motta nebo citáty..prostě ze života :)


roztomiloučkeej:)

24. září 2012 v 22:22 | Dančour |  Bill Kaulitz

Jack Ripper - Jack Rozparovač

14. září 2012 v 22:27 | Dana |  Sériový vrazi

Jack Ripper - Jack Rozparovač

Londýn 1888

Jack Rozparovač je podezřelý, že ve špinavých uličkách chudinské čtvrti Whitechapel na východě Londýna (East End) v průběhu několika týdnů roku 1888 zavraždil 5 prostitutek. Všechny žily v okruhu sotva pěti set metrů od sebe, tři z nich ve stejné ulici, dvě dokonce ve stejném domě. V této čtvrti žilo kolem 1.200 prostitutek. První zavražděnou byla Mary Ann Nicholsonová. Bylo ji 42 let a byla známá pod jménem Polly. Své zákazníky si vodila do noclehárny, kde postel stála jednu penci na hodinu. Byla nalezena v kaluži krve před jednou z barabizen na Buck´s Row. Vrah jí uřízl hlavu a rozpáral nožem břicho. Stejným brutálním způsobem rozpáral další tři prostitutky.

Zavražděné prostitutky

Marry Ann Nicholsonová Annie Chapmanová Elizabeth Strideová Marry Jane Kellyová Catherine Eddowesová
Přestože pravá identita Jacka Rozparovače byla Scotland Yardem zjištěna, dodnes ji málokdo věří. Během více než 110 let různí "badatelé" a žurnalisté podezírají z těchto zločinů na základě vlastních verzí celkem 73 osob včetně příslušníka královské rodiny prince Alberta. Nechybí mezi nimi ani verze o královském spiknutí. Dokonce se vyskytla teorie, že vrahem byl královský lékař sir William Gull, který jednal na pokyn samotného předsedy vlády lorda Salisburyho. Zavražděné prostitutky prý věděly o tom, že 24letý vnuk královny Viktorie - princ Albert - se tajně oženil s jednou z jejich kolegyň, s níž dokonce zplodil syna a pokusily se údajně vydírat královský dvůr.
Jack Rozparovač musel být podle pitevních nálezů lékařem a jeho zvláštností bylo, že byl levákem. Asi sedm týdnů po nalezení poslední zavražděné ženy byla vylovena z Temže mrtvola lékaře, který mělu sebe různé pitevní nástroje. Jeho fotografie byla zveřejněna ve všech tehdejších anglických listech. Na výzvu se přihlásili jeho známí, kteří prohlásili, že utopeného poznávají a že se jim zdál pomatený. Jeho jméno znělo Montague John Druitt a byl alkoholikem. Po jeho smrti přestaly vraždy v Rozparovačském stylu. Krátce nato policie oznámila, že vrah, známý pod jménem Jack Rozparovač se utopil.

Údajný deník Jacka Rozparovače

Údajný deník Jacka Rozparovače

V roce 1991 byl v domku na londýnském předměstí nalezen údajný deník Jacka Rozparovače. Jako autor byl identifikován James Maybrick. Celkem 12 znalců podrobilo deník o 65 stranách rozsáhlým expertízám. Část znalců došla k názoru, že sice nelze jednoznačně potvrdit jeho pravost, ale také není možné deník označit za padělek. Druhá část expertů tvrdí, že jde o padělek. Analýza inkoustu nevykazuje obvyklé známky stáří. Papír deníku je však pravý. Jazyková expertka navíc našla dva výrazy, které byly v té době ještě neznámé.

Osoby nejvíce podezřelé z vražd

Princ Albert Joseph Barnett Thomas Dream Frederik Deming Dr. O. Stephenson James Kelly Jill the Ripper Severin Klosowski
John Druitt Aaron Kosminski Francis Thompson Michael Ostrog Královské spiknutí James Maybrick James Stephen Francis Tumblety

K záhadám, které Jacka Rozparovače doprovázejí, v roce 1988 přibyla další. Scotland Yard v tomto roce obdržel obálku s dokumenty k případu "Jack Rozparovač", které se z jeho archívů ztratily před desítkami let. Nikdo neví, kdo je kdysi ukradl, a neznámá zůstala i osoba, která je zčista jasna vrátila.

Jacku Rozparovači jsou připisovány i další vraždy žen

Fairy Fayová Ada Wilsonová Annie Farmerová Elizabeth Jackson Alice McKenziová
Carrie Brownová Frances Colesová Emma Smithová Martha Tabramová Rosse Mylettová
S novou teorií o pravé identitě Jacka Rozparovače přišla před nedávnem ve své knize "Portrét vraha: Jack Rozparovač - případ uzavřen" americká autorka detektivních bestsellerů Patricia Cornwellová (nar. 1957). Podle ní vraždy spáchal impresiomistický malíř Walter Sickert (1860-1942), jehož díla visí v londýnské Tate Gallery, pařížském Louvre či newyorském Guggenheimově muzeu. Autorka za šest miliónů dolarů nakoupila další Sickertova plátna, jeho dopisy a nechala analyzovat s korespondenci připisovanou Jacku Rozparovači. Podle Cornwelové Sickert dokonale zapadá do psychologického portrétu vraždícího maniaka:
  • nenáviděl ženy a opovrhoval prostitutkami, ačkoli mu sedávaly jako modelky;
  • byl proslulý násilnickými fantaziemi, zobrazoval násilí vůči ženám;
  • vynikal nadprůměrnou znalostí medicíny, protože studoval nejmodernější poznatky.
Na rozdíl od většiny hledačů pravdy o Jacku považuje Cornwellová stovky dopisů, v nichž se Rozparovač vyjadřuje ke zločinům a vysmívá se policii, za pravé. Údajný vrahův dopis z roku 1888 byl zjevně napsán na papíře se stejným vodoznakem, jaký používali Sickert a jeho žena. Vzorky DNA na dvou Jackových dopisech a známkách se navíc shodují s několika dopisy Sickerta a jeho manželky Ellen. V některých Sickertových obrazech našla Američanka "zamaskovaná" místa činu. Kromě toho se Sickertovy obrazy podle ní vyznačovaly až "hrůzostrašnou podobností" s fotografiemi obětí. Hlavním trumfem autorky se stalo malířovo přiznání, že mu jako malému chlapci jeden pseudolékař při barbarské operaci poškodil penis. Jako motiv vražedného jednání Jacka Rozparovače alias Waltera Sickerta vidí v "jeho impotenci a životních traumatech"...
S novou a zcela zaručenou identitou Jacka Rozparovače přišel v roce 2005 soukromý detektiv Trevor Marriott z Velké Británie. Po desti letech bádání došel k závěru, že vraždící maniak byl námořník z obchodní lodi a své oběti si vybíral v místech, kde loď kotvila. Jeho přesvědčení je založeno ve spojení podobných případů sériových vražd, které se v té době staly v Německu a v Nicaragui...


Billovo háro.

1. září 2012 v 13:35 | Danuš |  Bill Kaulitz

Připomenme si Billovo háro pár fotkama :).Jak se chsichtí ne?:D

Co to jee? Bille?Taková držtička :D.


Výraz jako ,,Co máš se mnou problém?".

Narozeniny 23

1. září 2012 v 13:33 | Danuš |  Tokio Hotel♥

Narozeniny.

Ahoj nevíte co se děje dnes?Dnes před 23 lety se narodili dvojčata Tom a Bill Kaullitz :).Dneska slaví své 23 narozeniny.

Takže všechno nejlepší kluci a hodně úspěchů :P.Doufám ,že to oslavíte ve velkým stylu.