Vítejte na mém blogu !Březen 2014

Život mimo Zemi

31. března 2014 v 16:17 | Danuš |  Téma týdne.

Téma týdne - Život mimo Zemi

Asi mnoho z nás si někdy představilo jaké by to bylo žít někde úplně jinde. Na jiné Zemi. Jak by se tam mluvilo? Byli by tam vůbec lidé? A pokuď ano jací? Byli by na takové úrovni jako my? Každý z nás přece zná filmy o UFONECH. Třeba něco ve vesmíru hodně daleko je. Nějaká jiná civilizace. Možná jsou úplně odlišní a ničemu na naší Zemi se nepodobají a nebo jsou docela podobní. Kdoví?
Takhle si většina z nás představuje lidé mimo Zemi. Ale to je jenom naše představa.
Já si představuji, že někde hodně daleko je jiná civilizace a žijí si tam jako v ráji. Jsou úplně jiní než my tady. Nemají problémy a jsou velice přátelští. ( Samozřejmě to je jen představa, nevěřím na to, ale možná někde hodně daleko něco je.)

Zakázaná láska-14.část

19. března 2014 v 21:39 | Danuš |  Zakázaná láska-příběh

Zakázaná láska-14.část

Byla to Billova náruč, protože mi šeptal do ouška. ,,Alis klidně se vyspinkej, už jsi v bezpečí." A pak mi začal zpívat písničku Anděl od Karla Kryla. Je to zvláštní, neznám kluka, který rád zpívá. ,,V česku padají teplotní -.." Otevřela jsem oči a setkala se s Billovým pohledem. Medovým hlasem mi řekl. ,,Dobré ráno, nebo spíš odpoledne?" Bill se začal smát. Mě to, ale moc vtipný nepřišlo. ,,Kurva! Rodiče budou strachy bez sebe! Určitě mě už někde hledaj." Bill protočil panenky. ,,Karin jim zavolala, že spíš u ní." Oh, naše 'oblíbenkyně' Karin. Kterou si zamilovala i moje máma. Ale aspon rodiče nebudou vyvádět, kde se toulám po nocích. ,,Bile." Bože, pořád mnou koluje vlna vzrušení, když vyslovím jeho jméno. ,,Omlouvám se za včerejšek. Asi ještě nejsem připravená na pořádné kouzlení." Bill se mým slovům zasmál. Copak mu na tom přijde směšný?! Mě teda nic. Asi se směje tomu, jakej jsem amatér. Když ani základní věc nezvládnu. Bill mi, ale řekl něco co jsem fakt nečekala. ,,Alice nejen, že se ti to povedlo. Ty jsi ten růst urychlila o dost víc než jsem chtěl." Proto jsi po tom omdlela. Nám to s Karin trvalo několik dní než jsme to udělaly a ty přijdeš a povede se ti to napoprvé. To trošku naštve." Vítězně jsem se usmívala. Pochvala od Billa mě rozhodně potěšila. ,,Co budeme dnes dělat?" Bill se jen uculil a líbezným hlasem mi řekl. ,,Co budeš chtít. Jenom ne kouzla. Po včerejšku si od toho musíš dát pauzu." Najednou mě napadlo přečíst si Billovy myšlenky. Silná jsem na to dost. Tak to zkusím. Soustředila jsem se, ale ono nic. Bill se na mě vyčítavě koukl a poslal mi myšlenku. ,,Mě se do hlavy nedostaneš, ale je roztomilý, že se o to pokoušíš." Rozesmál se a štouchl mě do ramene. Ach, jak mi je jeho dotyk příjemný. ,,Co potřebuješ vědět, že mi lezeš do hlavy?" Jeho pobavený přístup mě udivuje. ,,Ale to nic." Neřešil to. Zvedla jsem se z pohovky a zaklopýtala směrem ke dveřím, málem jsem spadla nebýt Billa kterej mi stál za zadkem. Přitáhl si mě k sobě. Dal si můj obličej mezi své dlaně. A skoro zavrčel. ,,Alice jestli budeš takhle čarovat tak tě to hodně oslabí." Může mě snad něco oslabit v Billově náručí? Ne to nemůže. S ním se mi přece nic nestane. Kolena se mi podlomily, ale ne tím, že bych byla slabá, uvědomila jsem si totiž, že můj obličej je pár centimetrů od Billa obličeje. Lépe řečeno jeho úst. Bill mě zase chytil a donesl na gauč. Nechtěla jsem se ho pustit. ,,Alis ty jseš jak klíště." Trochu mě od sebe odtáhl a sedl si vedle mě na gauč. Udržoval si ode mně lehký odstup. Kéž bych uměla zastavovat čas. Když jsem s Billem tak je všechno tak intenzivnější a svět kolem je hned růžovej. ,,Proč se pořád tak culíš? Nejsi do mě náhodou zamilovaná? Jsem tvůj učitel kouzel." Na to jsme se oba rozesmáli, já sice nebyla pobavena, ale Bill má Karin a na tom se nic nezmění.

Zakázaná láska-13.část

19. března 2014 v 13:34 | Danuš |  Zakázaná láska-příběh

Zakázaná láska-13.část

PS: doufám, že vás tenhle příběh nenudí :-)

Chudák Bill, kdyby došlo na boj, tak budu k službám a ubráním sebe, ale hlavně musím ubránit Billa. Jemu se nesmí nic stát. Zmohla jsem se na pouhé. ,,Neboj neřeknu." Ve skutečnosti bych byla ráda kdyby se Bill svěřoval mě. Další den se pro mě stavil Bill, šli jsme do lesa. Lépe řečeno Bill šel a já se za ním ploužila. Sakra! Neměla jsem si na sebe brát polobotky. Bill se pokoušel i vtipkovat. ,,Asi tě Alice budu muset naučit létat. Protože než tam dojdem tak bude tma." ,,Haha." odsekla jsem. Bill na mě počkal a šel vedle mě. Nechápu proč chodíme do lesa a ne jak normální lidi do obchodních center. ,,Ne fakt by jsi se mohla naučit už dneska létat. Je to fakt sranda, pokud to člověk umí. Ale to tě nejdřív budu muset naučti zneviditelnovat se. Protože normální lidé tě nesmí vidět ve vzduchu." Tomu jsem se musela zasmát. Když by mě viděli rodiče létat, tak by je asi klepla pepka. Nato jsem se koukla Billovi do těch jeho hnědých a zářivých očí, které nemá nikdo jiný. Vždycky mi přišel nadpřirozeně krásný, ale ne jako čaroděj, spíš jako nějaký princ. ,,Alice posloucháš mě vůbec?" Asi jsem se moc zakoukala do jeho oříškových kukadel. ,,Co jsi říkal?" Vyprávěl mi o tom procesu stárnutí stromu a učil mě to. Já jsem byla štastná jako blecha při poslouchání Billova medovýho hlasu. Ten proces stárnutí mi moc nešel. Jenže já jsem se snažila, abych byla stejně dobrá jako Karin. Chodí s ní Bill protože je dobrá čarodějka, nebo ji vážně miluje? Při procesu stárnutí stromku jsem přestala vnímat svět okolo a jen se soustředila. Sice mě Billova přítomnost rozrušovala a nevnímat ho byl nadlidský výkon, ale zvládla jsem to! Stromek byl malinko větší a mohutnější. Chtěla jsem to zkusit znovu. Bill byl sice proti, ale já jsem dost paličatá! Uvolnila jsem se a myslela na moře, jsem v moři nademnou létají racci. Sluníčko mě vyhřívá. Prostě ráj. Byla jsem pořád v moři, ale něco se zvrtlo a zvedla se tsunami a mě smetla. Zkoušela jsem plavat jak jen to šlo, ale bylo to marný. ,,Bude v pořádku?" Z Karininýho hlasu byl znát strach. Kde se vůbec vzala? Bill opáčil. ,,Je to jen začátečnická chyba. Něco se povede a chtěli by to zkoušet dál a dál." Brrr.. z Billova hlasu jsem cítila jak mnou opovrhuje. Karin mi našeptávala. ,,Alice otevři oči. Už je všechno dobré." Ráda bych je otevřela, ale nemůžu. Hrozně mě pálej, jako kdyby mi do nich někdo nalil kyselinu. Teplá ruka si mě k sobě přitáhla a vzala mě do náručí.

Zakázaná láska-12.část

18. března 2014 v 23:00 | Danuš |  Zakázaná láska-příběh

Zakázaná láska-12.část

Opravdu na tomhle světě není nic normálního? Čtení myšlenek mi více komplikuje život než by mělo. Číst myšlenky se pro většinu lidí jeví jako dar. Já to tak ale nevnímám. Například minulý čtvrtek na mě myslel Matt. Nebo Kuba na něco myslel a já mu odpověděla. Je to těžké. Hlavně, aby se o tom nikdo nedozvěděl. Erika složila slib mlčenlivosti. Tak doufám, že udrží jazyk za zubama. A když ne, tak jí ten jazyk vytrhnu.

Zatímco já jsem přemýšlela, Karin si povídala s mojí mamkou v kuchyni. Ona si snad každého přitáhne na svoji stranu. Jak ona to jen dělá? Třeba je to nějaký kouzelnický trik na to, aby ji každý zbožnoval. To mě musí také naučit. Vtrhla jsem do kuchyně. Vzala Karin za paži a vláčela ji do svého pokoje. Máma za náma ještě hulákala. ,,Pozdravuj rodiče Karin." Bože moje máma má novou kamarádku. Karin si sedla na moji postel, která má žluté povlečení a spustila. ,,Máš pěkný pokoj. Máš hodně ráda černou barvu že? Tvoje maminka je strašně hodná." ,,Asi jo." Zazubila se na mě. ,,Chci toho zjistit víc o čarodějnictví. Jaktože já jsem čarodějka, ale moji rodiče ne?" Karin rozmýšlela jak mi to říct. ,,Víš tvoje máma má gen čarodějů, ale nevyvinul se u ní. Přenesl se na tebe. A u tebe se vyvinul." ,,Aha chápu, takže moje máma neví o čarodějnicích atd?" ,,Ne, ale u tebe jsme taky neměli jistotu jestli se projeví. Ale Bill říkal, že máš potenciál." Zrudla jsem. Karin se mě opatrně zeptala. ,,Nějaké otázky?" ,,Jo. Co všechno budu umět?" Rozesmála se. ,,Nevim jestli to budeš umět, ale budu tě to učit." ,,Mhmm." ,,Například cestování časem, ale jenom do minulosti. Do budoucnosti se nesmí. Nebo posouvání věcí. Létání. A budeš umět ovládat všechny čtyři živly to je velmi důležité!" Usmála jsem se. ,,Myslíš vodu, vítr, zemi a ohýnek?" ,,Jojo přesně tak, ale neboj, když se budeš snažit tak ti to půjde jako po másle." ,,Nejspíš jo. A Karin proč vlastně čarodějové existujou? K čemu jsou dobří?" Ta otázka mě zajímá už hodně dlouho. Karin se rozmýšlela co mi říct. ,, No máme poslání chránit nejvyšší čaroděje, kdyby se cokoliv stalo. Svolají nás. My jsme totiž nejnižší čarodějové." Karin ještě dodala. ,,V minulosti, když šlo o boj na život. Bill ztratil někoho hodně blízkého a ještě se přes to nepřenesl. Proto chce být na tebe tvrdý, aby se ti nic nestalo. Neber ho špatně. Má jen strach. Ale neříkej mu, že to víš. Zlobil by se na mě."


Lapač snů

18. března 2014 v 22:12 | Danuš |  Téma týdne.

Téma týdne - Lapač snů

Často se lidem zdávají noční můry, může to být z nějaké obavy nebo se člověk koukal na horor a bojí se. Příčin je spousta.
Z nočních můr se lidé často budí spocení, uprostřed toho nejhoršího. Co kdyby tak existovalo něco co ty špatné sny polapí? Proto tedy lidé vymysleli lapač snů. Funguje vs nefunguje? Příjde mi, že moc nefunguje. Já osobně ho mám a noční můry moc nemívám. Ale je pěkné věřit v to, že něco polapí špatné sny a my budeme sladce snít.

Stará indiánská legenda praví, že kdysi dávno jedna matka dlouhé dny a noci nemohla uspat své stále plačící dítě, a tak se rozhodla poradit se s moudrou stařenkou, jak by mohla dítěti ulevit. Stařenka ženě poradila, aby pro dítě vyrobila kouzelný talisman pro klidný spánek, a řekla jí, jak na to. Žena stařenku poslechla a dítě od té doby spalo klidně a téměř neplakalo. A tak vznikl první lapač snů...


Zakázaná láska-11.část

17. března 2014 v 0:05 | Danuš |  Zakázaná láska-příběh

Zakázaná láska-11.část

Další den po obědě, už jsem seděla u Billa na pohovce s Karin. Bill my vyslal myšlenku ,Slyšíš mě?' Nešlo mi poslat ,jo'. Bill se na mě usmál a s klidem mi řekl. ,,Alice nechci po tobě, abys lámala rekordy zasoustřed se, zavři oči a představuj si něco nádherného." To bych opravdu ráda, ale když nemůžu myslet na Billa. Tak to nejde. Ještě by si přečetl moje myšlenky. Tak dobře Alice představ si jak ležíš u moře. Sluníčko se ti vsává do porů.Tak a ted jsem připravená poslat tu myšlenku. ,Bille slyšíš mě?' Doširoka se usmál a pověděl. ,,Alice to se ti povedlo!" Nedalo mi to a také jsem se usmála, Karin se k nám samozřejmě přidala.


Další dny probíhaly klidně. Prostě stereotyp. Škola, úkoly, spánek. Bill se mnou ve škole ani nepromluvil. Čtení paměti jsem si trénovala hlavně ve škole při zkoušení. Proto jsem se také nemusela moc učit. Což mi dávalo více času na myšlení o Billovi a Karin.

Po pár dnech se u mě stavila Karin. Až do této doby jsem si jí neprohlížela. Vypadala jak řecká bohyně. Měla dětské modré oči. Byla o hlavu vyšší, štíhlé postavy. ( I tak mi připadala malá. ) Vlasy měla zvláštní opravdu jak nějaká moderní čarodějka. Ale musím uznat, že to blond mikádo jí vážně slušelo. Už se ani nedivím, že s ní Bill chodí. Proti ní nemám šanci. ,,Ahoj Alis, pár dní jsem byla mimo město a Bill mi říkal, že s tebou nemluvil. Tak co je nového?" Říkala to tak bezstarostným hlasem. ,,Jo byl výlet do Vídně se s třídou. Bylo to moc fajn. Ale Bill tam nebyl." ,,Byl totiž se mnou." Odvětila Karin. Bože jak já ji nesnáším. Možná je fajn, ale mám na ní zlost, protože je s Billem. Kdoví jestli by chtěl mě, když by s Karin nechodil. Ne nejspíš by chtěl Emu ze třídy.

Zakázaná láska-10.část

16. března 2014 v 21:03 | Danuš |  Zakázaná láska-příběh

Zakázaná láska-10.část

Bill mě vyzvedl tak, že jsme šli pěšky. Nebylo to nic příjemnýho v podpatkách, ještě že mi Bill pochválil šaty. Jinak bych měla zlost. Bilův dům měl velké, bílé a honosné dveře. Jeho dům měl tři patra. Když mě vspustil dovnitř kvikla jsem ,,Dobrý den." Bill se jen zasmál a vysvětlil mi, že nebydlí s rodiči. Uvelebili jsme se na pohovce a on přinesl občerstvení. Po chvíle mlčení jsem se začala ptát na čtení myšlenek. Bill svižně odpovídal. Řekl mi, že jsme oba kouzelníci a ovládáme nějaké živly země. Občas jsem se musela smát, protože mi to přišlo jako pohádka. ,,Alis chtěla by jsi umět blokovat myšlenky, abych ti je nemohl číst?" Začervenala jsem se. ,,Ty mi čteš myšlenky?" Bill pohotově odpověděl. ,,Ne! Ale nejsme jediní kouzelníci a proto by tvé myšlenky nebyli soukromé." Bill mi asi půl hodiny vyprávěl co mám dělat. Bylo to zdlouhavé a nudné. Přerušovala jsem ho fakty, že žádná kouzla nejsou, že jsou to jen velmi dobré triky. A on, že čtení myšlenek přeci není trik. Bill opatrně spustil. ,,Alis, ještě něco jsem ti neřekl." ,,Copak?" ,,Jsem tvůj učitel kouzel a moje přítelkyně Karin je tvá učitelka." Vykulila jsem oči a začala jsem se smát. Už zase ty Billovi pohádky. Takže i ta přítelkyně je vymyšlená. Bill se zamračil a ohlédl se za sebe. Stála tam malá blondýnka. Bill na ní začal mluvit. ,,Karin pomož mi." Koukala jsem na ní jako na zjevení. Šla ke mně a podala mi ruku. ,,Ahoj jsem Karin. Doufám, že z nás budou kámošky.Ikdyž budu tvá učitelka. Také jsem Billova přítelkyně." Bill se zasmál a šel jí obejmout. Na to jsem se nemohla dívat. Ona je Billova přítelkyně? Bill má přítelkyni?! Vůbec mě nezajímají kouzla, ale Bill! Který je na starší a zkušenější holky, jak to tak vypadá. Určitě by nechtěl takové pískle jako jsem já. Po chvíli mi Karin začala vyprávět věci ohledně 'kouzlení' ,,Postupem času se budeš snažit myšlenky zablokovávat, aby ti je ostatní kouzelníci nečetli." ,,To už mi říkal Bill." hlesla jsem. Karin se jen koukla na Billa, který nasadil psí pohled. Začala jsem uvažovat, že kouzla vážně existují. Karin pokračovala. ,,Vážně Alice věř nám. Postupem času budeš umět hodně věcí, ale také za to budeš muset pár věcí obětovat." vykřikla jsem. ,,Obětovat? Jako co? O čem to tady melete?" Bill s Karin na sebe jen kývli a začali na mě mluvit. ,,Je toho na tebe hodně. Tak zítra začneme s tím nejhlehčím. Soustředěním mysli na čtení myšlenek." Přikývla jsem anichž bych věděla o čem mluví.

Zakázaná láska-9.část

16. března 2014 v 17:12 | Danuš |  Zakázaná láska-příběh

Zakázaná láska-9.část

Když jsme s Erikou vešli do jídelny hned jsme spozorovali jak si tam Matt a Kuba hověj s Billem. Nikdy jsem si toho nevšimla, ale Bill nechodil oblíkaný jako většina kluků ze školy. Měl na sobě neformální sako a kalhoty, které jsem viděla v nějakém časopise. Chodil oblečený jak model, ne skejták! Jako většina kluků od nás. Nejhorší na klukách od nás bylo když si na sebe vzali tepláky. To byl vrchol nevkusu i na mě. Přisedli jsme si k nim. Bill nás pozdravil a mile se na nás usmál. Asi na mě není naštvaný. Pustila jsem se do svých špaget a začala jsem se soustředit na Billovi myšlenky. Nic jsem neslyšela, a to jsem se opravdu snažila. ,Alis? Mě se do hlavy nedostaneš.' Začervenala jsem se. Jak by to Bill mohl vědět? Proč sakra všechno komplikuje? Radši jsem se sebrala a šla si dát do skříně učebnice. ,,Alis počkej." Pokřikl na mě Bill. ,,Proč jdeš za mnou?" divila jsem se po tom jak jsem se mu chtěla dostat do hlavy. Bill mě přerušil a začal mlít. ,,Vím, že jsi hrozně zmatená a já ti všechno vysvětlím. Slibuju." Vyjeveně jsem na něj koukala. ,,Cože?" Bill se na mě usmíval. Musela jsem vypadat jako když neumím ani do pěti počítat. ,,Ano Alis. Čteš myšlenky. Já je čtu také. Ale za tím je mnohem víc." ,,A co ?" vyprskla jsem. ,,Chtěl bych si s tebou o tom promluvit, ale je to na dýl a není tu vhodný místo.Co takhle kdyby jsi šla ke mě?" To mě úplně ohromilo, neznáme se a hned mě k sobě zve. Jen jestli nechce něco zkoušet, vlastně ne, na mě by určitě nic nezkoušel, já nejsem krásná jako Ema. Rozešli jsme se s tím, že mě okolo čtvrté hodiny vyzvedne. Doma jsem se připravovala jak to jen šlo. Oblékla jsem si to o čem jsem se domnívala, že mi sluší, ale nepřeháněla jsem to, aby si Bill nic nemyslel. Navíc je tu ta věc s čtením myšlenek. Což mě děsí. Nechci aby Bill znal mé myšlenky. Budu se muset moc hlídat!

PS: Tyhle šaty jsem si vzala na sebe. Doufám, že se Billovi budou líbit.


Zakázaná láska-8.část

16. března 2014 v 16:09 | Danuš |  Zakázaná láska-příběh

Zakázaná láska-8.část

Ráno mě probudil Max (zase).Oslintal mi celý obličej. Pak jen štěkl a slezl z postele, dělal jakoby nic. Ve škole mě doběhl Kuba. ,,Omlouvám se,že jsem se dnes nestavil. Já jsem zaspal." Nevim proč ,ale musela jsem se tomu zasmát. Měla jsem tak dobrou náladu, dobře jsem se vyspala, možná umím číst myšlenky a uvidím Billa. Přemítala jsem si v hlavě jak udělat, aby Bill myslel na mě. Nebo se ho normálně zeptám na to co si o mě myslí .,,Kubo jakej máš názor na kouzla?" Kuba se ušklíbl ,,Proč?" a tlemil se. Proč asi, chci číst myšlenky a zjistit jestli jestli jsem Billovi uvízla v hlavě tak jako on mě! Ne to bych mu opravdu neřekla. Kuba si ze mě poté dělal legraci tak jako já z Billa ohledně kouzel. V tom jsem si vzpomněla na to, že mám jít zaplatit ten výlet do Vídně. Tak jsem tam Kubu nechala a běžela. Učitelka mi, bohužel, dala kázání o tom, jak je nevhodné dělat vše na poslední chvíli. Jen jsem jí přikyvovala a myslela si své. ,,Alis!Alis!" Volal na mě přes celou chodbu Kuba. ,,Před chvíli jsem mluvil s Billem." Ušklíbla jsem se. Tak Bill bude mluvit s Kubou a se mnou né? Vlastně se nedivím po tom jak jsem se chovala. Kuba, ale nepřestal a žvaltlal dál. ,,Bill se ptal jestli si k nám může sednout o obědě, prý tam viděl volné místo." odsekla jsem. ,,A ty jsi mu řekl jo?!" Kuba na mě zmateně koukal. ,,Jasně, že jsem mu řekl jo. Vypadá jak fajn kluk, zachránil tě v ochodáku, jestli si vzpomínáš." ,,Hm." klesla jsem. ,Navím mě může dostat k Emě.' Už to tu bylo zase. Kuba nevydal ani hlásku, ale slyšela jsem ho. Takže vážně čtu myšlenky? Nebo patřím do cvokhausu? No nic aspon si budu moct při obědě prozkoumat Billovy myšlenky. Při té představě jsem se mi roztáhla pusa do úsměvu.

PLL

16. března 2014 v 12:49 | Danuš |  Pretty Little Liars
Sledujete seriál Pretty Little Liars ( Prolhané krásky ) nebo čtete knížky malé roztomilé lhářky?
Jestli ne tak to zkuste! Je to úžasný seriál ! :-) :3